StoryEditor

Jakie wsparcie za ograniczenie produkcji mleka?

Producenci mleka, którzy zdecydowali się zmniejszyć sprzedaż mogą liczyć na wsparcie. Agencja Rynku Rolnego podaje kwotę rekompensaty.
23.08.2017., 14:08h
Agencja Rynku Rolnego zajmuje się koordynacją unijnego programu wsparcia producentów mleka, którzy zdecydowali się na zmniejszenie produkcji.


Program odniósł sukces w innych krajach Unii Europejskiej, jednak w Polsce zainteresowanie nie było duże. Wsparcie dotyczyło producentów, którzy w okresie do 30 kwietnia zmniejszyli dostawy w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wnioski o pomoc ARR przyjmowała do końca lipca.


Na podstawie paragrafu 26a Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach hodowlanych (Dz. Urz. z 2017 r., poz.499, z późn. zm), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że wysokość rekompensaty z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka  wynosi 0,61 zł do 1 kg mleka.


Zmniejszenie produkcji jest jednym z instrumentów unijnych, które mają podnieść rynek mleczarski po kryzysie. Chociaż to narzędzie tymczasowe, to zdaje się przynosić pozytywne skutki.  
al na podst. ARR
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 14:16