StoryEditor

ARiMR: prawie wszyscy rolnicy otrzymali zaliczki na dopłaty

Na tydzień przed zakończeniem tegorocznej kampanii wypłat zaliczek na dopłaty, pieniądze otrzymali prawie wszyscy beneficjenci. Jak dziś poinformowała ARiMR, 1,2 mln osób z 1,3 mln ubiegających się już dostała przelew. Od 1 grudnia ARiMR rozpocznie realizację pozostałej części płatności. 
24.11.2020., 14:11h
Tegoroczna kampania wypłat zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i PROW dobiega końca. Choć ARiMR ma jeszcze tydzień na realizację przelewów do rolników, znakomita większość z nich ma już pieniądze na koncie. Z informacji ARiMR wynika bowiem, że do 23 listopada zaliczki otrzymało 1,2 mln osób z 1,3 mln ubiegających się o nie. Rolnikom przekazano 9,79 mld zł.

- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontynuuje wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych za 2020 r. Od 16 października, kiedy to ruszyły ich wypłaty, przekazała do 23 listopada na konta polskich rolników 9,79 mld zł - zakomunikowała dziś ARiMR

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 1,3 mln rolników. Łączna kwota przewidziana na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł. 

Zaliczki w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych 85 proc. 

- Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 wypłata zaliczek płatności bezpośrednich możliwa jest również w sytuacji, gdy nie są zakończone kontrole na miejscu – przypomniał w zeszłym tygodniu resort rolnictwa.

Zgodnie z przepisami unijnymi zaliczki mogą być wypłacane do 30 listopada. Po zakończeniu wypłat zaliczek, a więc z początkiem grudnia, ARiMR rozpocznie realizację pozostałych kwot. Na wypłatę ma czas do końca czerwca 2021 roku.

ksz, oprac. na podst. ARiMR
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 17:53