StoryEditor

Kampania przyjmowania wniosków na finiszu

Jeszcze tylko przez 12 dni rolnicy i producenci rolni mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym kraju wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2015 rok.
03.06.2015., 09:06h

.

Jak informuje ARiMR, do 2 czerwca do biur powiatowych Agencji w całym kraju wpłynęło 1,06 mln wniosków o przyznanie płatności obszarowych, w tym 4,9 tys. zostało złożonych przez internet za pomocą aplikacji "e-wniosek". To oznacza, że w ostatnim miesiącu przyjmowania wniosków dokumenty w ARiMR powinno złożyć jeszcze ok. 290 tys. wnioskodawców. Jak pokazują agencyjne statystyki ok. 60% rolników składa swoje wnioski w ciągu ostatnich dwóch tygodni podstawowego terminu naboru. Kto się spóźni i nie zdąży złożyć wniosku do 15 czerwca będzie mógł to jeszcze zrobić do 10 lipca, ale wówczas należne dopłaty będą obniżane o 1% za każdy roboczy dzień zwłoki.

Decyzja o przedłużeniu terminu składania wniosków o 1 miesiąc (do 15. czerwca br. - przyp. red.) na szczeblu Komisji Europejskiej zapadła już na początku marca br. Polska zamierzała skorzystać z tej możliwości i poinformowała o tym rolników już marcu, jednak formalnie taką zmianę w przepisach musiał uchwalić Sejm. Nowelizacja o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego została przez posłów przyjęta 24 kwietnia, prezydent Bronisław Komorowski podpisał ją 13 maja, a obowiązuje ona od piątku 15 maja.

oprac. bcz na podstawie ARiMR

Fot. Czekała

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 12:50