StoryEditor

Kasa na start dla grup producentów - nabór już za 2 tygodnie!

19 października rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla nowych grup producentów rolnych. Można zgarnąć nawet 100 tys. euro rocznie. Zobacz szczegóły wsparcia!
05.10.2020., 10:10h

Już za dwa tygodnie - 19 października - rusza w ARiMR nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. O wsparcie finansowe mogą ubiegać się również organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.

Jednocześnie z programu wykluczone są podmioty zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów, a także owoców i warzyw.


Zasady wsparcia

Pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy lub organizacji producentów liczonych od dnia jej uznania. Wsparcie stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji producentów i wynosi odpowiednio: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim – 8 proc, w czwartym roku – 7 proc. i w piątym – 6 proc. Maksymalny limit pomocy to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznania wsparcia.

Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR do 30 listopada br.

Źródło: ARiMR

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 07:26