StoryEditor

Komisja AGRI: głosowanie nad reformą nowej WPR w październiku

Głosowanie nad reformą nowej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021–2027 powinno odbyć się w październiku. Tego chce Komisja Rolnictwa AGRI Parlamentu Europejskiego.
15.07.2020., 19:07h
Komisja Rolnictwa AGRI PE uzgodniła w tym tygodniu procedurę, która powinna doprowadzić do głosowania nad reformą WPR podczas posiedzenia plenarnego PE pod koniec października.

- AGRI jako komisja wiodąca ds. reformy polityki rolnej UE chce, aby posłowie PE zagłosowali już w drugiej połowie października. To pozwoliłoby nam rozpocząć negocjacje międzyinstytucjonalne jeszcze w trakcie niemieckiej prezydencji, która trwa do końca tego roku – powiedział przewodniczący komisji rolnictwa PE Norbert Lins.

Lins podkreślił, że sektor rolno-spożywczy musi jak najszybciej poznać założenia nowej WPR, by móc podejmować plany na przyszłość. 


- Większość koordynatorów komisji poprosiła wczoraj grupy polityczne o przedstawienie stanowisk w sprawie zielonych celów przyszłej WPR natychmiast po wakacyjnej przerwie. Następnie sprawozdawcy reformy WPR Peter Jahr, Ulrike Müller i Eric Andrieu będą negocjować kompromisowe poprawki na szczeblu plenarnym pod przewodnictwem komisji, aby podczas sesji plenarnej w dniach 19–22 października mogło odbyć się głosowanie nad WPR – powiedział Lins.

Przewodniczący zaznaczył, że pandemia po raz ko...
Pozostało 43% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 22:08