StoryEditor

Ruszyło elektroniczne składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Od dziś można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy, którzy do 14 marca złożyli oświadczenie o braku zmian we wniosku o przyznanie płatności za 2018 rok są zwolnieni z tego obowiązku, pozostałych czeka elektroniczne wypełnianie wniosku przez aplikację eWniosekPlus.
15.03.2018., 13:03h
Jeśli jeszcze nie założyłeś konta w aplikacji eWniosekPlus zachęcamy do skorzystania z naszych wskazówek jak to zrobić krok po kroku, o których już wcześniej pisaliśmy. Polecamy również obejrzenie filmu z instrukcją wypełnienia eWniosku. (tu link)

Dla rolników, którzy w ubiegłym roku składali wniosek o dopłaty w wersji papierowej lub elektronicznej Agencja przygotowała wstępny wniosek, dostępny po zalogowaniu się do aplikacji, a w nim naniesione wszystkie działki ewidencyjne, na które w ubiegłym roku wnioskowano o dopłaty (wraz z mapkami). Wniosek można wypełnić w trybie uproszczonym lub pełnym, jednak aplikacja po automatycznej weryfikacji warunków do złożenia wniosku uruchamia odpowiednią wersję.

W trybie uproszczonym rolnik może zatwierdzić wstępny wniosek lub dokonać zmian dotyczących informacji w związku z płatnościami do zwierząt. Wprowadzanie innych zmian związane jest z koniecznością przejścia do trybu pełnego. Tryb pełny pozwala edytować wszystkie elementy wniosku.

Termin składania wniosków trwa do 15 maja. Przypominamy, że rolnicy, którzy złożą wniosek po terminie, lecz nie później niż do 11 czerwca 2018 roku otrzymają obniżone płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Jeśli natomiast rolnik będzie chciał wprowadzić zmiany do już złożonego wniosku może to zrobić do 1 czerwca br., bez ponoszenia jakichkolwiek sankcji finansowych.

Warto zrobić to jak najszybciej i ominąć problemów technicznych, które na pewno z czasem pojawią się przy składaniu wniosku.

Wniosek o dopłaty w wersji papierowej

To opcja skierowana jedynie dla rolników, którzy nie są w stanie złożyć wniosku w elektronicznej wersji i nie mogą skorzystać z pomocy technicznej biura powiatowego ARiMR. W tym wypadku rolnik papierową wersję wniosku musi złożyć do powiatowego biura Agencji.
kj

Jak korzystać z aplikacji eWniosekPlus? Obejrzyj film udostępniony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.CZYTAJ TAKŻE:

eWniosekPlus – rewolucja w dopłatach

Rolnicy w szoku – wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2017 rok ARiMR rozpatrzy w czerwcu!
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 20:06