Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Wnioski o dopłaty dłużej – KE opublikowała, minister podpisał

Obrazek

Na tę informację czekało wielu rolników – Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła, że termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. jest przedłużony o miesiąc – do 15 czerwca. Minister rolnictwa podpisał dziś rozporządzenie krajowe.

Aneta Lewandowska14 maja 2018, 15:25
Jeszcze przed weekendem nie było pewności, że termin zostanie wydłużony.
Jak mówił topagrar.pl wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, resort czekał na ogłoszenie rozporządzenia Komisji Europejskiej.
– Dopóki nie mamy tego ogłoszonego oficjalnie, my również nie możemy tego ogłosić oficjalnie – wyjaśniał  wiceminister. Dodał, że ministerstwo jednocześnie pracuje nad krajową wersją rozporządzenia.Dzisiaj Komisja Europejska opublikowała dokument, w którym potwierdza: "Na zasadzie odstępstwa od art. 13 ust. 1 akapit pierwszy rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 809/2014 ostateczny termin złożenia pojedynczego wniosku, wniosków o przyznanie pomocy lub wniosków o płatność ustalany przez państwa członkowskie w odniesieniu do roku 2018 przypada nie później niż dnia 15 czerwca."

Jak poinformował dziś minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, podpisał stosowne rozporządzenie zmieniające termin w skali krajowej i dodał, że dokument zostanie opublikowany jutro.


źródło: Twitter/MRiRW

Do 13 maja rolnicy złożyli 650,4 tys. wniosków przez internet, najwięcej w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.
Łącznie z oświadczeniami potwierdzającymi brak zmian we wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wnioskami papierowymi złożono już ponad 950 tys. wniosków, ale nadal wielu brakuje. Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)