Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Wnioski o dopłaty dłużej – KE opublikowała, minister podpisał

14.05.2018

Drukuj

Wnioski o dopłaty dłużej – KE opublikowała, minister podpisał

Artykuł dostępny

Jeszcze przed weekendem nie było pewności, że termin zostanie wydłużony.
Jak mówił topagrar.pl wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, resort czekał na ogłoszenie rozporządzenia Komisji Europejskiej.
– Dopóki nie mamy tego ogłoszonego oficjalnie, my również nie możemy tego ogłosić oficjalnie – wyjaśniał  wiceminister. Dodał, że ministerstwo jednocześnie pracuje nad krajową wersją rozporządzenia.

r e k l a m a

Dzisiaj Komisja Europejska opublikowała dokument, w którym potwierdza: "Na zasadzie odstępstwa od art. 13 ust. 1 akapit pierwszy rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 809/2014 ostateczny termin złożenia pojedynczego wniosku, wniosków o przyznanie pomocy lub wniosków o płatność ustalany przez państwa członkowskie w odniesieniu do roku 2018 przypada nie później niż dnia 15 czerwca."

Polecany artykuł

Obrót ziemią: Bruksela ma do Polski zastrzeżeniaJak poinformował dziś minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, podpisał stosowne rozporządzenie zmieniające termin w skali krajowej i dodał, że dokument zostanie opublikowany jutro.


źródło: Twitter/MRiRW

Do 13 maja rolnicy złożyli 650,4 tys. wniosków przez internet, najwięcej w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.
Łącznie z oświadczeniami potwierdzającymi brak zmian we wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wnioskami papierowymi złożono już ponad 950 tys. wniosków, ale nadal wielu brakuje. 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii