StoryEditor

Wnioski o dopłaty dłużej – KE opublikowała, minister podpisał

Na tę informację czekało wielu rolników – Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła, że termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. jest przedłużony o miesiąc – do 15 czerwca. Minister rolnictwa podpisał dziś rozporządzenie krajowe.
14.05.2018., 10:05h
Jeszcze przed weekendem nie było pewności, że termin zostanie wydłużony.
Jak mówił topagrar.pl wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, resort czekał na ogłoszenie rozporządzenia Komisji Europejskiej.
– Dopóki nie mamy tego ogłoszonego oficjalnie, my również nie możemy tego ogłosić oficjalnie – wyjaśniał  wiceminister. Dodał, że ministerstwo jednocześnie pracuje nad krajową wersją rozporządzenia.Dzisiaj Komisja Europejska opublikowała dokument, w którym potwierdza: "Na zasadzie odstępstwa od art. 13 ust. 1 akapit pierwszy rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 809/2014 ostateczny termin złożenia pojedynczego wniosku, wniosków o przyznanie pomocy lub wniosków o płatność ustalany przez państwa członkowskie w odniesieniu do roku 2018 przypada nie później niż dnia 15 czerwca."

Jak poinformował dziś minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, podpisał stosowne rozporządzenie zmieniające termin w skali krajowej i dodał, że dokument zostanie opublikowany jutro.


źródło: Twitter/MRiRW

Do 13 maja rolnicy złożyli 650,4 tys. wniosków przez internet, najwięcej w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.
Łącznie z oświadczeniami potwierdzającymi brak zmian we wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wnioskami papierowymi złożono już ponad 950 tys. wniosków, ale nadal wielu brakuje. 

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 03:46