Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Chłodnik z malinami

Obrazek

Miłośnikom owoców sezonowych polecamy chłodnik na bazie malin. To pożywna zupa, która orzeźwi nas w upalny dzień.

Agata Dobak11 lipca 2018, 05:00
Chłodnik z malinami

Składniki:
0,5 kg malin,
1 l mleka,
2 jajka,
4 łyżki cukru,
2 łyżeczki cukru waniliowego,
biszkopty lub herbatniki.

Sposób wykonania:
Mleko ugotować. Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli i łyżeczką cukru waniliowego. Na gotujące mleko kłaść łyżką pianę z białek, po minucie obrócić na drugą stronę, by piana się ścięła, wykładać na talerze. Żółtka zmiksować z resztą cukru waniliowego, stopniowo wlewać do żółtek kilka łyżek mleka i mieszać. Mleko z żółtkami wlać do reszty mleka, zamieszać i podgrzać. Chłodnik przelać do miseczki i włożyć do lodówki. Maliny umyć, część odłożyć do dekoracji, resztę rozdrobnić i przełożyć do chłodnika. Chłodnik podawać z malinami, z piankami przygotowanymi z białek lub z biszkoptami.

Przepisy: Elżbieta Domalewska
Fot. Witkowska


Picture of the author
Autor Artykułu:Agata Dobak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)