StoryEditor

Dni Przedsiębiorcy Rolnego – już po raz trzynasty

W Poznaniu rozpoczęły się właśnie trzynaste już Dni Przedsiębiorcy Rolnego. Tym razem tematem przewodnim konferencji są decyzje innowacyjnych rolników w obecnych warunkach rynkowych.
08.03.2017., 14:03h

Dzisiejszą sesję główną obrad rozpoczął profesor Andrzej Kowalski, wykładem poświęconym ogólnym trendom światowym, które mają wpływ na tendencje rynkowe w zakresie produktów rolnych i żywności. Profesor zwracał uwagę miedzy innymi na takie aspekty jak wzrost populacji ludności, który nie dotyczy jednak Europy. Inne aspekty, które wpływają na sytuacje rynkowa to wzrost gospodarczy, zamożność konsumentów, a także sytuacje nieprzewidywalne jak np. embargo na eksport żywności do Rosji.

W programie konferencji przewidziano jeszcze na dzisiaj między innymi dyskusje w grupach tematycznych z prezentacją gospodarstw z Polski i Niemiec w obszarach:

  • Produkcja roślinna – Innowacje w produkcji roślinnej, uproszczone technologie uprawy, precyzyjne nawożenie, zrównoważone rolnictwo;
  • Produkcja trzody chlewnej – Innowacyjne aspekty w chowie i hodowli trzody chlewnej:
  • Produkcja mleka/bydła mięsnego – Innowacje w produkcji pasz i żywieniu bydła mlecznego. Optymalizacja kosztów produkcji mleka.

Drugiego dnia konferencji praktycy i eksperci będą wymieniać swoje doświadczenia  w kontekście intensywnej produkcji rolniczej a przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, a także w zakresie zmian w ubezpieczeniach w rolnictwie – ograniczamy ryzyko,
Debatę poświęconą dodatkowym źródłom dochodu w gospodarstwie rolnym
poprowadzi Karol Bujoczek – redaktor naczelny TOP AGRAR POLSKA.

Organizatorami konferencji są: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Poznaniu oraz DLG – Niemieckie Towarzystwo Rolnicze.

Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 20:18