StoryEditor

Genetyka: HAGRIC Woźniecki i PIC podpisali umowę dystrybucyjną materiału hodowlanego PIC

Celem partnerstwa jest dystrybucja genetyki PIC w Polsce oraz dalsza poprawa jakości i wydajności hodowli trzody chlewnej w naszym kraju.
05.07.2024., 18:21h

PIC pracuje nad ciągłym doskonaleniem genetyki świń od ponad 60 lat. Partnerstwo dystrybucyjne z HAGRIC umożliwi sprzedaż wysokiej jakości genetyki PIC polskim hodowcom trzody chlewnej, a tym samym poprawę lokalnej hodowli trzody chlewnej w zrównoważony sposób.

Jak informują firmy partnerstwo dystrybucyjne ma na celu komercjalizację genetyki PIC w Polsce, a tym samym dalsze podnoszenie jakości i wydajności hodowli trzody chlewnej w kraju. 

HAGRIC, z siedzibą w Szczeglinie, po 27 latach obecności na rynku ma ugruntowaną pozycję w Polsce. Firma skupuje, sprzedaje i transportuje zwierzęta hodowlane i rzeźne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Będąc firmą z całkowicie polskim kapitałem zajmuje się zarówno w importem warchlaków jak i kontraktacją oraz skupem i sprzedażą tuczników. Hagric zatrudnia ponad 300 pracowników. Jest w posiadaniu floty liczącej ponad 100 środków transportu do przewozu zwierząt, własnego serwisu oraz specjalistycznej myjni aut cieżarowych. Przedmiotem działalności spółki jest również handel zbożami zarówno paszowymi jak i konsumpcyjnymi oraz skup i sprzedaż bydła.

 

 

– To partnerstwo jest ważnym krokiem dla obu firm – powiedział Sylwester Woźniecki, prezes zarządu HAGRIC, podczas podpisania umowy 25 czerwca w siedzibie HAGRIC w Szczeglinie i dodał – Łącząc naszą rozległą wiedzę rynkową i infrastrukturę z uznaną na całym świecie genetyką PIC, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom w Polsce najlepsze rozwiązania hodowlane.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą HAGRIC. Ich wieloletnie doświadczenie i silna obecność na polskim rynku sprawiają, że są idealnym partnerem do skutecznej dystrybucji naszej genetyki i wzniesienie hodowli trzody chlewnej w kraju na nowy poziom – dodał dr Thomas Mueller, Key Account Manager odpowiedzialny za zainicjowanie tej współpracy.

 

Polscy producenci prosiąt będą mieli dostęp do pełnej oferty hodowlanej PIC, a pierwsze loszki Camborough® zostały już dostarczone z fermy namnażającej PIC w Czechach. Knury terminalne PIC, takie jak PIC®800 czy PIC®337, znajdują się w Centrum Pozyskiwania Nasienia INSEFARM, dając producentom trzody chlewnej dostęp do pełnego programu genetycznego PIC.

Źródło: 3trzy3

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 22:07