Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Kto kupuje świnie i wieprzowinę z zagranicy?

Obrazek

 – Nie ja kupuję świnie i mięso z zagranicy. Robią to polscy przedsiębiorcy – mówił wczoraj w Poznaniu minister rolnictwa, Krzysztof Ardanowski, zapowiadając jednocześnie, że przedstawi listę wszystkich zakładów mięsnych sprowadzających towar z zagranicy.

Anna Kurek14 lutego 2019, 16:55
– Moim obowiązkiem jest mówienie jak jest. Prawda jest lepsza niż bajki – mówił wczoraj minister Ardanowski podczas debaty „Wielkopolskie rolnictwo wobec współczesnych zagrożeń” organizowanej przez Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W trakcie długiej dyskusji o aktualnych problemach, z którymi borykają się producenci żywca – o których szerzej przeczytacie w najnowszym wydaniu „top agrar Polska” –  rolnicy pytali o to jak działa mechanizm zakupu tanich świń oraz mięsa sprowadzanego z zagranicy. Zastanawiali się też jak to jest możliwe, że do naszego kraju napływa wciąż żywiec i mięso z zagranicy skoro krajowe świnie są tak tanie.

– Kto na to pozwala? Dlaczego nie można zamknąć granic dla mięsa m.in. z Belgii, które masowo zalewa nasze zakłady mięsne? – pytali uczestnicy debaty.
– Nie ja kupuję świnie i mięso z zagranicy. Robią to polscy przedsiębiorcy – odpowiadał Ardanowski.

Minister obiecał jednocześnie, że przekaże dziś prezesowi Wielkopolskiej Izby Rolniczej listę zakładów z Wielkopolski, które w ostatnim czasie importują surowiec.
Specjalnie dla Was prezentujemy ją poniżej.

Tutaj tabela (kliknij, aby pobrać)

Uzupełnienie listy – aktualizacja 17.02.2019 r.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)