Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Kto kupuje świnie i wieprzowinę z zagranicy?

14.02.2019

Drukuj

Kto kupuje świnie i wieprzowinę z zagranicy?

Artykuł dostępny

– Moim obowiązkiem jest mówienie jak jest. Prawda jest lepsza niż bajki – mówił wczoraj minister Ardanowski podczas debaty „Wielkopolskie rolnictwo wobec współczesnych zagrożeń” organizowanej przez Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

r e k l a m a

W trakcie długiej dyskusji o aktualnych problemach, z którymi borykają się producenci żywca – o których szerzej przeczytacie w najnowszym wydaniu „top agrar Polska” –  rolnicy pytali o to jak działa mechanizm zakupu tanich świń oraz mięsa sprowadzanego z zagranicy. Zastanawiali się też jak to jest możliwe, że do naszego kraju napływa wciąż żywiec i mięso z zagranicy skoro krajowe świnie są tak tanie.

– Kto na to pozwala? Dlaczego nie można zamknąć granic dla mięsa m.in. z Belgii, które masowo zalewa nasze zakłady mięsne? – pytali uczestnicy debaty.
– Nie ja kupuję świnie i mięso z zagranicy. Robią to polscy przedsiębiorcy – odpowiadał Ardanowski.

Minister obiecał jednocześnie, że przekaże dziś prezesowi Wielkopolskiej Izby Rolniczej listę zakładów z Wielkopolski, które w ostatnim czasie importują surowiec.
Specjalnie dla Was prezentujemy ją poniżej.

Tutaj tabela (kliknij, aby pobrać)

Uzupełnienie listy – aktualizacja 17.02.2019 r.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii