StoryEditor

W Gdańsku ruszy dodatkowy terminal zbożowy? Rząd ma takie plany

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów został przyjęty projekt uchwały w sprawie terminala produktów rolno - spożywczych, głównie zbóż, który ma zostać uruchomiony w Gdańsku. Wiemy zatem gdzie powstanie i po co, ale nie wiemy jeszcze kiedy rozpocznie on swoją działalność.
19.07.2022., 19:07h
W lakonicznym komunikacie opublikowanym po posiedzeniu Rady Ministrów na stronie internetowej Kancelarii Premiera czytamy:

"Rada Ministrów uznaje za zasadne zlokalizowanie w Porcie Gdańsk terminala produktów rolno-spożywczych, w szczególności zboża. Rozwiązanie to wniesie wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w szczególności bezpieczeństwa żywnościowego Polski, a także całej społeczności międzynarodowej. Lokalizacja terminala produktów rolno-spożywczych w Porcie Gdańsk realizuje założenia „Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej” i będzie działać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Jest to istotny element bezpieczeństwa państwa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną, spowodowaną konfliktem zbrojnym na Ukrainie" - poinformowano po posiedzeniu Rządu.

Co z interwencyjnym skupem zbóż?

Tyle tylko, że rolnicy czekali na nieco inne informacje. Podczas ostatniej konferencji prasowej wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk obiecał, że 19 lipca Rząd ogłosi szczegóły akcji skupu zbóż od polskich rolników, która ma mieć charakter interwencji na rynku z uwagi na napływ tanieg...
Pozostało 69% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 10:21