StoryEditor

Kilka nowości na 2024 r. od BASF

W czasach, kiedy więcej substancji czynnych środków ochrony roślin znika niż się pojawia, każdy nowy preparat jest więcej niż mile widziany.
23.02.2024., 13:00h

Firma BASF wkracza w ten sezon z kilkoma nowościami w ofercie. Pierwszą z nich jest fungicyd i regulator w jednym Architect, przeznaczony do rzepaku. Preparat zawiera piraklostrobinę (F500), chlorek mepikwatu oraz proheksadion wapnia. Oprócz regulacji łanu preparat ma chronić przed najważniejszymi chorobami, m.in. suchą zgnilizną, cylindrosporiozą, czernią krzyżowych i mączniakiem prawdziwym. Rejestrację ma do stosowania jesiennego i wiosennego. Drugą nowością w rzepaku jest Pictor Revy, który zastąpi odchodzący z rynku preparat Pictor. Nowy środek zawiera boskalid i mefentriflukonazol (Revysol). Zarejestrowany jest do stosowania w okresie okołokwitnieniowym rzepaku (BBCH 57–75) przeciwko m.in. zgniliźnie twardzikowej, ale też mączniakowi czy czerni krzyżowych.

Nowe także w zbożach

W zbożach na nowy sezon BASF proponuje dwa fungicydy. Pierwszym z nich jest Daxur. Zawiera mefentriflukonazol i krezoksym metylu, a rejestrację ma w jęczmieniu w fazie BBCH 30–49, w pszenicy, pszenżycie i życie w fazie BBCH 30–69. Drugą nowością w zbożach jest fungicyd Revyflex Plus o działaniu zapobiegawczym i leczniczym. Zawiera on piraklostrobinę, metrafenon i mefentriflukonazol, a polecany jest do 1. zabiegu w fazie BBCH 30–37 w dawce 1,25–1,5 l/ha.

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 11:04