StoryEditor

Bóg się, mamo, nie pomylił...

Życie osób niepełnosprawnych na wsi nie jest łatwe. Na szczęście są ludzie, którzy próbują przełamać istniejące bariery i znieść stereotypy.
19.07.2019., 08:07h
Na wsi żyje wiele osób niepełnosprawnych i to dla nich organizowany jest raz do roku piknik w gospodarstwie Państwa Kruzińskich. W tym roku była to 10. edycja. Celem pikniku jest integracja osób niepełnosprawnych, wzmocnienie więzi na wsi i przełamanie barier przez wspólną zabawę i konkursy.

Niepełnosprawni są czasem wykluczani ze społeczeństwa, zwłaszcza na wsi. Powodem są ich ograniczenia ruchowe, intelektualne i uprzedzenia społeczne. Organizowany pod hasłem „Bóg się, mamo, nie pomylił” piknik ma na celu zniesienie tych stereotypów.

Kruzińscy od 37 lat zmagają się z chorobą najstarszej córki Izy. Kiedy miała 11 miesięcy zdiagnozowano u niej czterokończynowe porażenie mózgowe. Ewa sama nauczyła się rehabilitacji córki. Najmłodsza z rodzeństwa, Kamila, studiuje fizjoterapię i poświęca Izie dużo czasu.

Uczestnicy mogli obejrzeć pokaz jazdy konnej oraz wcielić się w strażaka, szukającego zaginionych w zadymionym namiocie. Policjanci z KPP w Rypinie przygotowali pokaz pracy psa policyjnego. Był też konkurs strzelania z łuku i warsztaty plastyczne.

Więcej o pikniku, rodzinie Kruzińskich oraz pomocy dla niepełnosprawnych przeczytasz w sierpniowym wydaniu top agrar Polska.

dkd

Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 00:28