StoryEditor

Nie będzie polowań na dziki w woj. mazowieckim?

Czy w województwie mazowieckim od 1 kwietnia nie będzie można polować na dziki? Niestety to nie żart, ale możliwy scenariusz. Ponieważ sejmik mazowiecki nie dokonał na czas podziału na obwody łowieckie prowadzenia gospodarki łowieckiej będzie możliwe tylko do końca marca. Sytuację stara się ratować grupa posłów, która przygotowała ustawę.
24.01.2022., 12:01h

W Sejmie pojawił poselski projekt ustawy zmieniający ustawę prawo łowieckie. Jej głównym celem jest zapewnienie ciągłości prowadzenia przez dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich gospodarki łowieckiej jak również podejmowania działań na rzecz walki z afrykańskim pomorem świń w województwach, w których nie dokonano podziału województwa na obwody łowieckie.

Bezpośrednim powodem podjęcia prac legislacyjnych jest niedokonanie nowego podziału województwa mazowieckiego na obwody łowieckie i brak możliwości przeprowadzenia procedury związanej z wydzierżawieniem lub przekazaniem w zarząd obwodów łowieckich w tym województwie.

Niedotrzymane terminy

Podziału na obwody łowieckie powinien dokonać sejmiki województw w terminie do dnia 31 grudnia 2021 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego nie dokonał podziału województwa na obwody łowieckie w tym terminie, a dotychczasowy podział traci ważność do 31 marca 2022 r. - Utrata ważności obowiązującego podziału województwa mazowieckiego na obwody łowieckie, przy równoczesnym braku możliwości ponownego ich wydzierżawienia związanego z niedokonaniem nowego podziału województw na obwody łowieckie doprowadzi d...

Pozostało 64% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 17:27