StoryEditor

Wielki pokaz maszyn – od zbioru po siew już jutro koło Poznania

Przegląd najnowszych technologii zbioru, uprawy i siewu i co najważniejsze, bezpośrednie przekonanie się o możliwościach prezentowanego sprzętu, czeka na wszystkich, którzy wezmą udział w organizowanych przez naszą redakcję pokazach. Już jutro w Nagradowicach k. Poznania odbędą się kolejny raz pokazy polowe "Żniwa i siew z top agrar i profi".
03.07.2023., 07:07h

Z nieustannie poszerzanego asortymentu maszyn rolniczych coraz trudniej wyłuskać odpowiedni model do gospodarstwa, dlatego celem imprezy jest przede wszystkim możliwość bezpośredniego porównania technologii i konkretnych maszyn w tych samych warunkach. Do zaprezentowania swojego sprzętu zaprosiliśmy czołowych producentów z kraju i z zagranicy.

Program pokazów, które odbędą się na polach Poznańskiej Hodowli Roślin obejmuje

  • omłot jęczmienia ozimego kombajnem John Deere T660 z hederem o szerokości 7,6 m,
  • prasowanie słomy w wykonaniu prasy Massey Ferguson oraz dwóch modeli marki McHale,
  • zbiór bel słomy ładowarką teleskopową Merlo TF35.7 i transport bel oraz zboża przyczepą burtową Zasław,
  • nawożenie kompostem przez rozrzutnik Euromilk Buffalo
  • uprawę ścierniska broną mulczową Agro-Masz, agregatem orkowo-podorywkowym Agro-Tom, broną talerzową Rolmako, pługiem dłutowym Rolmako, a także agregatem podorywkowo-uprawowymi broną talerzową Agro-Tom.
  • siew zestawem uprawowo-siewnym Agro-Tom, agregatem do uprawy pasowej Agro-Masz oraz siewnikiem do uprawy bezorkowej Smela.
  • ochronę roślin opryskiwaczem samojezdnym Hardi.
 Oprócz fachowo komentowanych pokazów zaplanowaliśmy strefę wystawową, gdzie będzie można spotkać się przedstawicielami firm, by obejrzeć maszyny z bliska, wyjaśnić wszelkie wątpliwości, uzyskać poradę i omówić prezentowane rozwiązania. Będą też stoiska firm nasiennych i chemicznych.

W trakcie naszego spotkania przeprowadzimy pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie interesujących prelekcji, poświęconych nowoczesnym sposobom prowadzenia upraw, dopłat bezpośrednich z uwzględnieniem ekoschematów i co najważniejsze, możliwości sprawdzenia maszyn na polu testowym.

Zapisy na www.zniwa.topagrar.pl. Serdecznie zapraszamy!

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 20:20