StoryEditor

Opolagra już wystartowała!

Od dziś przez sobotę i niedzielę trwać będzie wystawa Opolagra w kamieniu Śląskim. To największe plenerowe targi rolnicze w południowej części Polski.
15.06.2023., 15:06h
Opolagra na stałe wpisała się w kalendarz targów południowej Polski. Odbywające się co roku targi w Kamieniu Śląskim nieopodal Opola gromadzą rolników od zachodniej po wschodnią granice. Głównym punktem wystawy jest prezentacja maszyn rolniczych oraz pokazy polowe. 

Najnowsza technologia w Kamieniu Śląskim

Na Opolagrze nie zabraknie nowości. Jedną z nich będzie pokaz oprysku punktowego opryskiwaczem Agrifac. Kolejna nowość w tym zakresie to precyzyjny opryskiwacz Ecorobotix ARA, który w czasie rzeczywistym rozpoznaje chwasty od roślin uprawnych i aplikuje chemię tylko w wymaganym obszarze pola. 
Na polu pokazowym będzie można zobaczyć także tradycyjny opryskiwacz Unia Egert, oraz rozsiewacz wapna i nawozów mineralnych Unia RCW.

Wystawa bydła mlecznego

Wystawie maszyn towarzyszy od lat wystawa bydła mlecznego. W sobotę będzie miała miejsce ocena bydła mlecznego . To widowiskowe wydarzenie z udziałem uznanych europejskich sędziów odbędzie się na ringu pokazowym dla zwierząt. 

Opolagra otwarta dla wszystkich

Organizator targów Opolagra DLG AgroFood informuje, że wstęp na targi jest bezpłatny. Parking jest płatny, w piątek i sobotę 10 zł, a w niedzielę 20 zł. Impreza otwarta jest dla zwiedzających każdego dnia od godz. 9:00 do 17:00. 
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 02:06