StoryEditor

Zielony weekend pod Lublinem - ruszają targi Zielone Agro Show!

Dziś na terenie Moto Parku Ułęż niedaleko Lublina ruszają targi Zielone Agro Show. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zadbała o ciekawy program i wielu wystawców. Wiele wskazuje na to, że w tym roku dopisze jednak pogoda i zwiedzający.
20.05.2023., 09:05h

Od wielu lat Zielone Agro Show odbywa się na Ziemi Lubelskiej, w silnym regionie produkcji mleka i wołowiny. To wystawa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Poza wystawcami oferującymi nowoczesne maszyny rolnicze odwiedzić można także firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych. Do Ułęża zjechało 150 wystawców, a organizator spodziewa się ponad 30 tysięcy zwiedzających.

Nieodłącznym elementem targów są pokazy maszyn, dzięki czemu w jednym miejscu można obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny dostępne na światowych rynkach. Korzystając z wiedzy i pomocy wystawców każdy ma możliwość zapoznania się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji, a także wydajnością maszyn.Na polu można obejrzeć: kosiarki, agregaty do uprawy i podsiewu, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe. Jest to niezwykle dynamiczny oraz widowiskowy show. Rolnicy oglądający pokazy mogą dokładnie przyjrzeć się pracy poszczególnych maszyn. W ostatniej edycji wystawy w pokazach zaprezentowanych zostało 56 maszyn.Tradycyjnie wstęp na wystawę (9:00 - 17:00) oraz parkingi oraz katalog są bezpłatne. Izba dofinansuje przyjazdy grup organizowanych przez każdy podmiot, który się tego podejmie.Tegoroczną wystawę Zielone Agro Show, po raz pierwszy wzbogacą liczne pokazy zwierząt hodowlanych. Dzięki współpracy ze związkami hodowców: Polskim Związkiem Hodowców Bydła Białogrzbietego, Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, na wystawie odbędą się pokazy zwierząt.


Będą to:

  • I Krajowa Wystaw Bydła Białogrzbietego,
  • I Regionalna Wystawa Bydła Mlecznego,
  • I Regionalna Wystawa Rodzimych Ras Koni

Zdjęcia z imprezy wkrótce. Szukajcie też relacji z tej imprezy w naszych mediach społecznościowych.Fot. Beba
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 18:27