StoryEditor

Wystawa Zielone AGRO SHOW i Animal Show 2023 w Ułężu już w weekend!

Już w najbliższy weekend odbędzie się XIX edycja Zielonego Agro Show, największego pokazu maszyn zielonkowych w Polsce, której towarzyszyć będzie Animal Show, czyli wystawa zwierząt hodowlanych. Sprawdź, co przygotowała w tym roku Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych!
15.05.2023., 14:05h

XIX edycja Targów Zielone Agro Show 2023

Zanim hodowcy bydła i producenci mleka rozpoczną sezon zielonkowy i wyjadą w pole, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zaprasza na XIX edycję targów Zielone AGRO SHOW, największego pokazu maszyn zielonkowych w Polsce, niezbędnych w hodowli bydła. 

W trakcie tegorocznej wystawy prezentowane będą m.in. kosiarki, przetrząsacze, prasy zwijające, praso-owijarki, sieczkarnie polowe, siewniki, sadzarki, pielniki, ciągniki i przyczepy samozbierające. Jak co roku zaprezentuje się około 50 zestawów maszyn. Korzystając z wiedzy i pomocy wystawców rolnicy będą mogli zapoznać się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji, a także wydajnością maszyn.

Pierwsze Animal Show – pokazy zwierząt hodowlanych

W tym roku Zielone Agro Show wzbogacone będzie o nowe elementy, m.in.  Animal Show – pokazy i prezentacje zwierząt hodowlanych:

  • I Krajową Wystawę Bydła Białogrzbietego, 
  • I Regionalną Wystawę Bydła Mlecznego,
  • I Regionalną Wystawę Rodzimych Ras Koni. 

animal show 2023

Zwiedzający będą mogli zobaczyć krowy i jałowice rasy białogrzbiet z terenu całej Polski i rasy holsztyńsko-fryzyjskiej a także konie ras lokalnych z terenu województwa lubelskiego. Przewidziano też pokaz kóz rasy sandomierskiej.

Spośród grup zwierząt gospodarskich będą wyłaniane czempiony i wiceczempiony w kategoriach wiekowych i ras a najpiękniejsze zawalczą o tytuł Superczempiona. 

Dzieci hodowców mogą wziąć udział w konkursie Małego Hodowcy, w którym prezentować będą małe cieliczki białogrzbiete i holsztyńsko-fryzyjskie.

Program wystawy 

Jak zwykle rolnicy mogą liczyć na szeroką ofertę prezentowaną na stoiskach producentów sprzętu rolniczego, którzy specjalizują się w tworzeniu maszyn do produkcji pasz zielonych.

Pojawią się też firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, a także wytwórcy i dystrybutorzy folii rolniczych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich oraz innych produktów wykorzystywanych w rolnictwie. 

program wystawy zielone agro show 2023

Kiedy i gdzie?

Wystawa odbędzie się na lotnisku w Ułężu (woj. lubelskie), 21 i 22 maja 2023 r. od 9-17.

Wstęp na wystawę oraz parkingi będą darmowe, a Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przyznaje dopłatę do przyjazdu zorganizowanej grupy osób na wystawę.  

Szczegóły na stronie wystawy ZIELONE AGRO SHOW 2023

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. czerwiec 2024 21:29