StoryEditor

Energooszczędna konstrukcja okien Fakro

Okna dachowe Fakro GreenView cechują się wysoką energooszczędnością oraz rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych.
15.06.2024., 08:00h

W nowej generacji okien dachowych Fakro GreenView została zastosowana specjalna konstrukcja okna, z wyższym profilem skrzydła oraz nowym, trzyszybowym pakietem P50. Jak zaznacza producent takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do nagrzania poddasza. Pakiet szybowy P50, którego grubość wynosi aż 44 mm umożliwia głębsze osadzenie go w konstrukcji skrzydła, co poprawia termoizolacyjność całego okna. Okna GreenView mają także technologię thermoPro, która podnosi energooszczędność oraz zwiększa ich trwałość. Współczynnik okna FTP-V P50 z kołnierzem Thermo jest na poziomie 0,9 W/m2 K.

Komfort, jaki wynika z ciszy, zapewnia pakiet szybowy z zastosowaną folią dźwiękoizolacyjną, który chroni przed przenikaniem hałasu z zewnątrz. Szyby mają także wysoki standard bezpieczeństwa: zewnętrzna jest hartowana, a wewnętrzna laminowana, co w przypadku pęknięcia ogranicza ryzyko zranienia.

image
FOTO: Fakro

Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w oknach GreenView jest automatyczny nawiewnik. Umożliwia on napływ optymalnej ilości świeżego powietrza przy jednoczesnym niewychładzaniu wnętrza. To rozwiązanie cenione jest głównie podczas jesienno-zimowych dni, kiedy nie zawsze możemy uchylić okno. Okna posiadają także system topSafe, który podnosi ich bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe. Od zewnętrznej strony szyba pokryta jest powłoką łatwozmywalną przez co okno pozostaje dłużej czyste. Zabrudzenia organiczne rozkładane są przez promienie UV i spłukiwane podczas deszczu. Klamka w oknach dachowych GreenView umiejscowiona została w dolnej części skrzydła. Jest łatwo dostępna i zapewnia komfortową obsługę. Dopełnieniem całości jest kolor oblachowania Antracyt (RAL7016), który dostępny jest w standardzie i pasuje do najbardziej popularnych pokryć dachowych.

materiały i zdjęcia: Fakro opr. K.G

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:59