StoryEditor

Test brony mulczowej Agro-Masz BM 7,5 M [FILM]

W naszym teście sześciu polskich bron mulczowych wzięła udział najszersza wersja BM marki Agro-Masz. Podobała nam się regulacja sekcji talerzy i zębów, ale znalazły się też minusy. Zobacz film z testu!
05.01.2023., 14:01h

Agro-Masz ma szeroką ofertę bron mulczowych BM, skierowaną także dla małych i średnich gospodarstw. Dostępne są szerokości robocze: 3; 4,5; 6 oraz 7,5 m. Właśnie najszerszy model skierowany został do naszego porównania.

Rzeczywista szerokość robocza tego modelu wyniosła 740 cm. Na tej szerokości pracuje 60 podwójnych palców, rozmieszczonych w pięciu rzędach. Odległość między rzędami wynosi 45 cm. Palce mają długość 75 cm i grubość 1,6 cm. Testowana maszyna wyposażona była w przednią sekcję z wąskimi talerzami o średnicy 460 mm. Talerze z bezobsługowymi piastami zamocowane były indywidualnie na solidnych amortyzatorach sprężynowych.

Zaczepianie brony

Bronę BM zaczepiało się dość dobrze. U dołu mamy po dwie możliwości zaczepienia ramion TUZ, zarówno dla II, jak i III kategorii. Łącznik centralny montowany w dwóch pozycjach sztywnych na czas transportu dla II i III kategorii zaczepowej oraz do pracy w otworze fasolowym. Niestety, przestrzeń przy tym otworze okazała się zbyt krótka do swobodnej pracy sworznia i kopiowania nierówności terenu.

brona mulczowa agro-masz bm 7,5 m

Do transportu dwie sekcje układają się prostopadle do podłoża, dzięki czemu w ś...

Pozostało 56% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:34