StoryEditor

Test ciągnika Massey Ferguson 4708 M z ładowaczem czołowym

Massey Ferguson 4708 M to poręczny traktor z wieloma przydatnymi detalami. Szczególnie podobała nam się przekładnia i przyjemna jako miejsce pracy kabina. Zobacz, jak ciągnik sprawdził się w teście traktorów z ładowaczem czołowym!
21.07.2022., 14:07h

Kabina i ergonomia

Ciągnik MF wywarł na wszystkich członkach zespołu testującego takie samo wrażenie: to poręczny i dobrze wykonany traktor. Wnętrze jest charakterystyczne dla tej marki. Wejście z lewej strony jest bardzo wygodne, schody są starannie zabezpieczone przed zabrudzeniem, uchwyty wygodne, a podłoga w kabinie płaska. Drzwi z prawej strony służą raczej jako wyjście awaryjne. Przed ich otwarciem trzeba rozłożyć schody, a później ponownie je złożyć (od środka można zablokować możliwość otwierania drzwi). Kierownica odchylana jest na mechanizmie sprężynowym, trzeba użyć dźwigni, mały pedał byłby wygodniejszy.

Kabina z sześcioma słupkami jest przestronna (dł. 1,46 m, szer. 1,48 m). Słupki środkowe są przesunięte do tyłu, a tylne do środka kabiny. Otwarte drzwi wystają 68 cm poza obrys kabiny (średnia 59 cm).

Massey Ferguson; Massey Ferguson 4708 M; ciągnik Massey Ferguson

Amortyzowany pneumatycznie fotel Grammer zapewnia bardzo wygodną pozycję i można go obracać. Dobry fotel pasażera, który można składać. Jest tutaj dużo miejsca na nogi pasażera, niestety brakuje uchwytów do przytrzymania się ręką i fotel lekko się kołysał. Bardzo dobra widoczność do przodu, zwłaszcza do...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. kwiecień 2024 21:44