StoryEditor

Część formalności budowlanych będzie przez Internet

Rząd przyspiesza prace legislacyjne nad cyfryzacją procesu budowlanego. Na posiedzeniu Rady Ministrów w końcu lipca przyjął poprawki do ustawy Prawo budowlane, które pozwolą na kierowanie niektórych formalnych wniosków drogą e-mailową.
12.08.2020., 08:08h
Zmiany w przepisach umożliwią składanie przez Internet np. zawiadomienia o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, ich zgłoszenia – z wyjątkiem tych, do których wymagane jest sporządzenie projektu, wniosku o pozwolenie na rozbiórkę, zgłoszenia rozbiórki oraz zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.

Ministerstwo Rozwoju informuje, że inwestor będzie miał możliwość wnoszenia wspomnianych dokumentów pocztą elektroniczną za pomocą generatora e-wniosków na rządowej stronie internetowej. Będzie też mógł dołączać do nich niezbędne skany lub zdjęcia wymaganych dokumentów.

Oczywiście nadal utrzymana zostanie papierowa forma kompletowania dokumentów budowlanych. Inwestor będzie miał w tej sprawie prawo do wyboru formę komunikowania się z urzędem.

Prace legislacyjne nad elektroniczną formą komunikacji trwają już od dłuższego czasu. Uczestniczy w nich także Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Pandemia koronawirusa tylko przyspieszyła jej tempo.

as
Fot. pixabay

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Andrzej Sawa
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 16:51