Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Co dolega ciągnikom? Nowa ankieta na NBOR

06.01.2019

Drukuj

Co dolega ciągnikom? Nowa ankieta na NBOR

Artykuł dostępny

To, jak często i co psuje się w traktorze jest ważnym jak nie najważniejszym kryterium, które jest brane pod uwagę przy zakupie. Jaką markę i model wybrać, by dobrze zainwestować? Właśnie w celu odpowiedzi na to pytanie powstała nowa ankieta, za którą stoją specjaliści z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wypełnienie ankiety pomoże poznać naukowcom opinie na temat tych pojazdów, które są nieocenioną pomocą w większości gospodarstw. Badanie dotyczy awaryjności ciągników rolniczych na podstawie liczby uszkodzeń, występujących w określonych podzespołach, do których należą: silnik, układ przenoszący napęd, mechanizmy nośne i jezdne, mechanizmy prowadzenia, urządzenia elektryczne i elektroniczne, układ hydrauliczny, układ pneumatyczny oraz części nadwozia. 

r e k l a m a

Moduł pod nazwą „Awaryjność CR" dostępny na stronie NBOR, to autorski i nowatorski projekt pozyskania wartościowych danych o uszkodzeniach poszczególnych zespołów ciągników rolniczych od ich użytkowników. Na na podstawie liczby stwierdzonych uszkodzeń w czasie powstaną wartościowe dla praktyki rolniczej rankingi niezawodności ciągników rolniczych różnych marek. Takie raporty można wykorzystać np. do wspomagania zakupów tych pojazdów w przyszłości. Dobre, bo oparte na licznych danych liczbowych rankingi niezawodności CR pozwolą zminimalizować ryzyko nietrafionych decyzji, a tym samym niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością wykonywania częstych napraw.

Badanie jest anonimowe, jego wypełnienie zajmie zaledwie kilka minut, a efektem końcowym będą pierwsze, polskie i niezależne rankingi niezawodności ciągników rolniczych. Zachęcamy!


Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii