StoryEditor

Co dolega ciągnikom? Nowa ankieta na NBOR

W ramach projektu NBOR zbieramy Państwa opinie dotyczące ocen jakości ciągników, kosiarek, ładowarek i kombajnów. Teraz rozpoczęliśmy także zbieranie dodatkowych informacji o awaryjności Waszych ciągników. Sprawdź dlaczego!
06.01.2019., 12:01h
To, jak często i co psuje się w traktorze jest ważnym jak nie najważniejszym kryterium, które jest brane pod uwagę przy zakupie. Jaką markę i model wybrać, by dobrze zainwestować? Właśnie w celu odpowiedzi na to pytanie powstała nowa ankieta, za którą stoją specjaliści z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wypełnienie ankiety pomoże poznać naukowcom opinie na temat tych pojazdów, które są nieocenioną pomocą w większości gospodarstw. Badanie dotyczy awaryjności ciągników rolniczych na podstawie liczby uszkodzeń, występujących w określonych podzespołach, do których należą: silnik, układ przenoszący napęd, mechanizmy nośne i jezdne, mechanizmy prowadzenia, urządzenia elektryczne i elektroniczne, układ hydrauliczny, układ pneumatyczny oraz części nadwozia. 

Moduł pod nazwą „Awaryjność CR" dostępny na stronie NBOR, to autorski i nowatorski projekt pozyskania wartościowych danych o uszkodzeniach poszczególnych zespołów ciągników rolniczych od ich użytkowników. Na na podstawie liczby stwierdzonych uszkodzeń w czasie powstaną wartościowe dla praktyki rolniczej rankingi niezawodności ciągników rolniczych różnych marek. Takie raporty można wykorzystać np. do wspomagania zakupów tych pojazdów w przyszłości. Dobre, bo oparte na licznych danych liczbowych rankingi niezawodności CR pozwolą zminimalizować ryzyko nietrafionych decyzji, a tym samym niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością wykonywania częstych napraw.

Badanie jest anonimowe, jego wypełnienie zajmie zaledwie kilka minut, a efektem końcowym będą pierwsze, polskie i niezależne rankingi niezawodności ciągników rolniczych. Zachęcamy!


Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 23:24