Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Na polach Agrii

Rolnictwo nie może zamykać się tylko w ramach wirtualnych prezentacji. Odmiany, efekty ochrony i nawożenia dają swój pełen obraz po przyjrzeniu się szczegółom. To możliwe jest na razie jedynie na żywo, gdy schylimy się nad łanem. Na swoje poletka zaprasza firma Agrii.

Tomasz Czubiński23 czerwca 2021, 16:47

W Starym Brześciu na kujawskich polach firma pokazała odmiany. Na uwagę zasługują rzepaki. Co ciekawe, firma nie odwraca się od odmian liniowych, z których sprzedaje np. ES Fuego, rekomendowaną do wczesnych siewów. Inna odmiana populacyjna to Ricky o wysokiej MTN i dobrych parametrach zimotrwałości. Ale liniówki to tylko część oferty rzepaków.

– Z odmian mieszańcowych mamy w tym roku nowość – LG Anarion. Plonowała ona na poziomie 111% wzorca – mówił Bogusław Zieliński – manager działu nasiennego. Kolejna odmiana mieszańcowa rzepaku to Akilah. Ta podczas badań rejestrowych w roku 2019 uzyskała wynik 119% wzorca.

Firma Agrii oferuje także zboża. Z pszenic ozimych są to m.in. polska odmiana Ambicja, pochodząca z HR Strzelce. Charakteryzuje się ona rozstrzelonym, przewiewnym kłosem i wysoką MTZ. Inna nowość to LG Keramik, która plonowała na poziomie 107% wzorca. Ciekawie wygląda też pszenżyto odmiany Medalion, która ma silnie zredukowane ości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i filmu z pól firmy Agrii.

 1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)