StoryEditor

Jak chronić rzepak w tym sezonie żeby zarobić?

Przy aktualnych cenach rzepaku i środków do produkcji, wiosną trzeba będzie mocno przyłożyć się do ochrony fungicydowej, tak aby rzepak ochronić efektywnie. Jakie choroby są w tym sezonie zagrożeniem dla rzepaku?
18.02.2022., 15:02h
W zeszłym sezonie na północy kraju obserwowaliśmy silną presję sprawcy wertyciliozy, niższą suchej zgnilizny i zgnilizny twardzikowej. Na południu natomiast, mimo ochrony roślin, problemem nadal była sucha zgnilizna kapustnych oraz wertycilioza. W całym kraju marginalne znaczenie gospodarcze miały czerń krzyżowych i cylindrosporioza czy fitoplazmy. Nadal obserwujemy niesłabnącą presję kiły kapustnych, która występuje w większości kraju.
 
A jak będzie w tym sezonie? Jak dostosować strategię do przebiegu pogody, a także do rosnących cen środków produkcji i wyzwań, związanych z ograniczaną dostępnością lub wycofywaniem wielu substancji i rosnącym problemem odporności?
 
Porozmawiamy o tym podczas naszego webinarium 2.03.2022 r., którego temat przewodni to: Jak chronić, aby zarobić na rzepaku?
 
Ramowy program spotkania jest następujący:
  • Nowe zagrożenia i problem uodpornień znanych już patogenów w rzepaku – dr hab. Marta Damszel, prof. UWM w Olsztynie

  • Nowe wyzwania w uprawie rzepaku. Wzrost cen nawozów, wypadające substancje, huśtawka cenowa i zmiany legislacyjne, czyli przeszkody, które stoją przed producentami w nadchodzącym sezonie – dr hab. Katarzyna Rębarz, Przemysław Urbaniak, Syngenta

  • Dyskusja: Jak przy znikających substancjach czynnych i przy dzisiejszych realiach cenowych chronić rzepak?
 
 
Zapraszamy serdecznie do zapisywania się na www.rzepaktreso.topagrar.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W formularzu rejestracyjnym jest także możliwość zadania pytania do Prelegentów. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału i debaty! Zarejestruj się na webinarium TUTAJ.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 15:51