StoryEditor

Jak robić i sprzedawać kiszonki pod własną marką? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty

Chcesz nauczyć się robić pyszne kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Jeśli tak, koniecznie weź udział w spotkaniu kiszonkarskim, które odbędzie się już 18 sierpnia w Karnicach w Dolinie Baryczy. Organizuje je Redakcja Miesięcznika "Warzywa i Owoce Miękkie".
06.08.2021., 11:08h
Już 18 sierpnia odbędzie się spotkanie organizowane przez Redakcję WiOM "Kiszonki z Doliny Baryczy, czyli jak uzyskać najlepszy produkt kiszony". A gdzie, jak nie w gospodarstwie Państwa Sznajderów w Karnicach położonych w Dolinie Baryczy, powinno się odbyć spotkanie fachowców kiszących kapustę i ogórka obok innych gatunków warzyw?


W Dolinie Baryczy od niepamiętnych czasów kiszono warzywa. Można to wyczytać ze sporządzanych przez Niemców map kulinarnych, do których dotarła rodzina Sznajderów. Od 45 lat sukcesywnie odnawiają i modernizują jeszcze poniemieckie budynki gospodarcze. Równocześnie mozolnie budują swoją markę, w czym mają już wielkie osiągnięcia. Bo kto nie zna „Kiszonek z Doliny Baryczy”?

Dlaczego warto przyjechać na spotkanie?

O procesie budowania własnej marki kiszonkarskiej opowie Emilia Sznajder-Chmura.  Z kolei na pytanie o kultury starterowe bakterii w produkcji kiszonek – stosować, czy nie? – odpowie dr Anna Wrzodak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

O certyfikacji produkcji i przetwarzania warzyw dowiemy się od firmy certyfikującej „Gwarantowana Jakość” z Poznania. Zaproszone firmy zaprezentują swoje propozycje m.in. odmianowe związane z kiszeniem.  A warsztaty kiszonkarskie poprowadzi oczywiście Emilia Sznajder-Chmura. 

"Kiszonki z Doliny Baryczy, czyli jak uzyskać najlepszy produkt kiszony" to kompendium wiedzy, niezbędnej dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z kiszonkami. Dlatego zapisz się już dziś na bezpłatne spotkanie na www.kiszonki.warzywaiowoce.pl

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Karnicach k. Żmigrodu.

Katarzyna Wójcik
Autor Artykułu:Katarzyna Wójcik
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 13:45