StoryEditor

Śmietki, tantniś i …

Brak zapraw insektycydowych uwidacznia się w tym roku na wielu plantacjach. Do złych wschodów ogórka, fasoli, grochu i kukurydzy cukrowej przyczyniły się śmietki kiełkówka i glebowa.
24.06.2014., 15:06h

W niektórych przypadkach wzeszły rośliny o zniszczonych liścieniach i stożkach wzrostu.
Już na początku czerwca, wcześniej niż zwykle, na plantacjach marchwi uprawianej po sobie, a zwłaszcza zlokalizowanych w pobliżu alei topolowych pojawiła się na korzeniach „biała wata” – bawełnica topolowo–marchwiana. Trzeba stosować zabiegi środkami: Pirimor 500 WG lub Proteus 110 OD. Ten ostatni zwalcza również muchówki połyśnicy marchwianki, które wskazuje sygnalizacja – żółte tablice lepowe. Obecność jednej muchówki na jednej tablicy lepowej przez kolejne trzy dni jest wskazaniem do wykonania zabiegu.
Na kapuście masowo występuje tantniś krzyżowiaczek i wyżarte przez gąsienice okienka. Skuteczny w walce ze szkodnikiem jest m.in. Proteus 110 OD i Sumi_Alpha 050 EC. Równocześnie podczas tych zabiegów zwalczamy mszycę kapuścianą i brzoskwiniową.
Na cebuli występują objawy mączniaka rzekomego. Warto zastosować środek Fandango 200 EC, który działa systemicznie i quasi–systemicznie.
kw

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 11:55