Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

14-latek postrzelony podczas polowania – jak to możliwe?

Obrazek

W Załakowie w gminie Sierakowice na Pomorzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Myśliwy postrzelił 14-letniego chłopca, bo jak tłumaczył pomylił go z dzikiem. Sprawa jest w trakcie wyjaśnień.

Dorota Kolasińska16 września 2021, 15:20

W niedzielę, 12 września wieczorową porą na skraju pola kukurydzy w gminie Sierakowice padł strzał. Polujący myśliwy był przekonany, że jego celem był dzik, niestety okazał się nim 14-letni chłopiec. Na szczęście nie doznał bardzo poważnych obrażeń, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z ranną nogą został przetransportowany helikopterem LPR do najbliższego szpitala. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo, co młody chłopak robił w kukurydzy.

Na stronie Polskiego Związku Łowieckiego ukazało się oświadczenie dotyczące tego nieszczęśliwego wypadku, w którym czytamy, że „Polski Związek Łowiecki wyraża żal z powodu nieszczęśliwego zdarzenia, do którego doszło 12 września br. na terenie gminy Sierakowice”. Jak informuje PZŁ myśliwy polował w ramach odstrzału sanitarnego. Z oświadczenia wynika również, że myśliwy oddał strzał z broni gwintowanej w kierunku uprawy kukurydzy.

­- O powyższym zdarzeniu polujący natomiast powiadomił organy ścigania oraz służby ratownicze. Poszkodowany nieletni z raną postrzałową nogi został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje Polski Związek Łowiecki i zaznacza, że myśliwy, który oddał strzał był trzeźwy, posiadał pozwolenie na odstrzał sanitarny oraz ważne pozwolenie na broń myśliwską.

oprac. dkol na podst. PZŁ/Radio Gdańsk

fot. poglądowe

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)