Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

14-latek postrzelony podczas polowania – jak to możliwe?

W Załakowie w gminie Sierakowice na Pomorzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Myśliwy postrzelił 14-letniego chłopca, bo jak tłumaczył pomylił go z dzikiem. Sprawa jest w trakcie wyjaśnień.

Dorota Kolasińska16 września 2021, 13:20

W niedzielę, 12 września wieczorową porą na skraju pola kukurydzy w gminie Sierakowice padł strzał. Polujący myśliwy był przekonany, że jego celem był dzik, niestety okazał się nim 14-letni chłopiec. Na szczęście nie doznał bardzo poważnych obrażeń, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z ranną nogą został przetransportowany helikopterem LPR do najbliższego szpitala. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo, co młody chłopak robił w kukurydzy.

Na stronie Polskiego Związku Łowieckiego ukazało się oświadczenie dotyczące tego nieszczęśliwego wypadku, w którym czytamy, że „Polski Związek Łowiecki wyraża żal z powodu nieszczęśliwego zdarzenia, do którego doszło 12 września br. na terenie gminy Sierakowice”. Jak informuje PZŁ myśliwy polował w ramach odstrzału sanitarnego. Z oświadczenia wynika również, że myśliwy oddał strzał z broni gwintowanej w kierunku uprawy kukurydzy.

­- O powyższym zdarzeniu polujący natomiast powiadomił organy ścigania oraz służby ratownicze. Poszkodowany nieletni z raną postrzałową nogi został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje Polski Związek Łowiecki i zaznacza, że myśliwy, który oddał strzał był trzeźwy, posiadał pozwolenie na odstrzał sanitarny oraz ważne pozwolenie na broń myśliwską.

oprac. dkol na podst. PZŁ/Radio Gdańsk

fot. poglądowe

 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ