Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

850 padłych świń: po tym makabrycznym odkryciu Dolna Saksonia będzie kontrolować gospodarstwa

Obrazek

Po tym, jak w Garrel w Dolnej Saksonii dokonano makabrycznego odkrycia i na jednej z opuszczonych farm znaleziono 850 martwych świń, władze podjęły decyzję o kontrolach gospodarstw.

Dominika Mulak27 września 2021, 13:03
Po odkryciu 250 zmumifikowanych świń na opuszczonej farmie w Garrel, władze ujawniły szczątki kolejnych 600 zwierząt.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że świnie padły wiele lat temu, prawdopodobnie już w 2012 roku. W tym czasie rolnik wyrejestrował pierwszą chlewnię, a drugą w 2016 roku. Wówczas nie przeprowadzono kontroli na farmie (nie było takich zaleceń), dlatego kraj związkowy Dolna Saksonia wyciąga teraz konsekwencje z zaistniałej sytuacji.

W przyszłości rolnicy, którzy zrezygnują z hodowli zwierząt, będą niezwłocznie odwiedzani przez urzędowych lekarzy weterynarii w swoich gospodarstwach. Weterynarze mają się upewnić, że budynki są naprawdę puste. Według informacji NDR Dolna Saksonia, minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast (CDU) podpisała już w tej sprawie odpowiedni dekret.

Do dziś nadal nie wiadomo, dlaczego 49-latek przestał opiekować się zwierzętami i dlaczego ich nie sprzedał tylko pozostawił na pewną śmierć. Prokuratura cały czas prowadzi śledztwo w jego sprawie.

Źródło: www.topagrar.com
Fot. Poglądowe

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy