Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

850 padłych świń: po tym makabrycznym odkryciu Dolna Saksonia będzie kontrolować gospodarstwa

Obrazek

Po tym, jak w Garrel w Dolnej Saksonii dokonano makabrycznego odkrycia i na jednej z opuszczonych farm znaleziono 850 martwych świń, władze podjęły decyzję o kontrolach gospodarstw.

Dominika Mulak27 września 2021, 13:03
Po odkryciu 250 zmumifikowanych świń na opuszczonej farmie w Garrel, władze ujawniły szczątki kolejnych 600 zwierząt.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że świnie padły wiele lat temu, prawdopodobnie już w 2012 roku. W tym czasie rolnik wyrejestrował pierwszą chlewnię, a drugą w 2016 roku. Wówczas nie przeprowadzono kontroli na farmie (nie było takich zaleceń), dlatego kraj związkowy Dolna Saksonia wyciąga teraz konsekwencje z zaistniałej sytuacji.

W przyszłości rolnicy, którzy zrezygnują z hodowli zwierząt, będą niezwłocznie odwiedzani przez urzędowych lekarzy weterynarii w swoich gospodarstwach. Weterynarze mają się upewnić, że budynki są naprawdę puste. Według informacji NDR Dolna Saksonia, minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast (CDU) podpisała już w tej sprawie odpowiedni dekret.

Do dziś nadal nie wiadomo, dlaczego 49-latek przestał opiekować się zwierzętami i dlaczego ich nie sprzedał tylko pozostawił na pewną śmierć. Prokuratura cały czas prowadzi śledztwo w jego sprawie.

Źródło: www.topagrar.com
Fot. Poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)