StoryEditor

Kierowca Ursusa nie wyrobił na zakręcie – ciągnik przewrócił się na skrzyżowaniu (FILM)

Czy tylko kierowcom samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych zdarza się wykonywać manewr skręcania z dużą prędkością na liczniku? Okazuje się, że nie. Także kierowcy ciągników miewają takie zachowania. W tym przypadku był to kierowca Ursusa.
20.02.2020., 13:02h
Ciągniki rolnicze są pojazdami, które nie rozwijają dużych prędkości. W związku z przepisami nie powinny poruszać się po drogach publicznych szybciej niż 30 km/h. Wprawdzie dla starszych ciągników szybsza niż dozwolona przepisami jazda jest trudna do osiągnięcia, ale nowoczesne traktory mają potencjał by osiągać większe szybkości, co czasem się zdarza na drogach.

Tym razem jednak okazało się, że leciwy ciągnik rolniczy marki Ursus też potrafi na dużej szybkości wykonywać manewr skręcania na skrzyżowaniu. W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu w miejscowości Czarna Woda k. Zgorzelca na Dolnym Śląsku, gdzie 19 lutego tuż przed godz. 15:00 doszło do zdarzenia. Widać na nim, że kierowca Ursusa nie zwolnił przed skrzyżowaniem i na pełnej prędkości wykonał manewr skrętu w lewo. W rezultacie ciągnikiem Ursus zarzuciło i przewrócił się na prawy bok.

Na nagraniu nie widać niestety co stało się kierowcą traktora i czy wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Mamy nadzieję, że nic mu się nie stało. Całą sytuacje możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Apelujemy - uważajcie na drogach. W każdym pojeździe i w każdych warunkach drogowych i pogodowych!

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 08:59