StoryEditor

Lubelskie: Pijany kombajnista staranował ogrodzenie i ciężarówkę

Ponad dwa 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 58-latek, który w sobotnie popołudnie wjechał w ogrodzenie kombajnem w okolicach Parczewa (woj. lubelskie). Przed policją próbował go uratować syn, udając, że to on prowadził maszynę, ale sprytni funkcjonariusze nie dali się zwieźć.
11.08.2020., 17:08h
W minioną sobotę policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Nietiachy, gm. Dębowa Kłoda kombajnem zbożowym marki Bizon może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Z przekazanej informacji wynikało, że pojazd wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, a potem zderzył się z ciężarówką. 

- Gdy na miejsce pojechali policjanci zauważyli opisywaną maszynę. W kabinie siedział 24–latek, a badanie wykazało, ze jest trzeźwy. Mundurowi po rozmowie ze świadkami ustalili, że to nie młody mężczyzna siedział za kierownicą, tylko jego ojciec. 58–latek został zatrzymany na swojej posesji – wyjaśnia policja.

Badanie alkomatem wykazało, ze ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Początkowo upierał się, że to nie on kierował kombajnem, jednak po chwili przyznał się do winy.
Został zatrzymany i trafił na komendę. Stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie uniknie też konsekwencji za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

oprac. ksz. na podst. KPP Parczew, fot. poglądowe
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 21:01