Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: prasa belująca prawie zmiażdżyła rolnika!

Do bardzo groźnego wypadku doszło w miniony piątek w jednym z gospodarstw w Lendzie Wielkim (woj. lubelskie). Prasa belująca przygniotła rolnika. W ciężkim stanie trafił do szpitala. 

Kamila Szałaj9 czerwca 2020, 12:08
Sezon prac polowych trwa. Jak co roku, również i teraz dochodzi do wielu bardzo poważnych wypadków, którymi ofiarami są rolnicy. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w Lendzie Wielkim niedaleko Nowodworu. 53-rolnikowi podczas sianokosów  popsuła się prasa belująca. Postanowił więc sam usunąć awarię. Nachylił się więc do wnętrza maszyny i w tym momencie spadła na niego ciężka klapa. 

- Uderzenie było na tyle silne, że nie pozwoliło mężczyźnie samodzielnie wydostać się. Miał na tyle dużo szczęścia, że maszyna była wyłączona i posiadał przy sobie telefon komórkowy przez który udało mu się wezwać pomoc – wyjaśnia lubelska policja.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Okoliczności wypadku bada policja.

ksz, na podst. i fot. KPP Lublin


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)