StoryEditor

Lubelskie: Ursus przygniótł pijanego traktorzystę

Sporo szczęścia miał 69-letni traktorzysta, który prowadził ciągnik Ursus pod wpływem alkoholu. Chociaż stracił panowanie nad kierownicą i został przygnieciony przez przewrócony do góry kołami ciągnik, nic poważnego mu się nie stało. Ale teraz odpowie za lekkomyślne zachowanie. Grożą mu dwa lata więzienia. 
27.06.2020., 11:06h
Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w gminie Wojsławice w powiecie chełmskim (woj. lubelskie). Służby ratunkowe zostały powiadomione o mężczyźnie przygniecionym przez ciągnik rolniczy. 

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Ursus 69-latek stracił
nad nim panowanie, w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu – wyjaśnia policja.

Na szczęście siedzący za kierownicą mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.


ksz, na podst. i  fot. Lubelska Policja
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 13:00