StoryEditor

Lublin: Rolnik z blokowiska wyjechał w pole

Słynny już rolnik z Lublina, który posiada pole położone między blokami, nadal nie sprzedał ziemi deweloperowi. A w miniony weekend przystąpił do wiosennych zabiegów agrotechnicznych. 
29.03.2021., 15:03h
Pogoda w ostatnich dniach sprzyjała pracom polowym. Terminy agrotechniczne już gonią, więc do pracy wziął się także słynny rolnik z lubelskiego blokowiska. Przypomnijmy, że gospodarz posiada pole położone między blokami przy ul. Jantarowej w Lublinie i konsekwentnie od wielu lat nie chce sprzedać go deweloperowi. 

Jak informuje Dziennik Wschodni, mieszkańcy Węglina Południowego, osiedla w Lublinie, mogli w miniony weekend przypatrywać się kolejnym zabiegom na polu - rolnik uprawiał ziemię i siał nasiona. Dla miastowych taki widok to niezła atrakcja, chociaż podczas żniw, gdy kombajn hałasuje i kurzy od rana do wieczora, nie wszyscy są zadowoleni z tego nietypowego sąsiedztwa. 


O lubelskim rolniku z blokowiska, co nie kłania się deweloperom, głośno jest nie tylko w Polsce. Jego historię opisywały także media w Brazylii czy Indonezji. 

ksz, oprac. na podst. Dziennik Wschodni, fot. Google Street View
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 20:52