Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar sieczkarni, wybuchł zbiornik z paliwem

Obrazek

Potężny pożar przy pracach polowych w województwie kujawsko-pomorskim. Sieczkarnia do kukurydzy stanęła w płomieniach.

Aneta Lewandowska8 października 2021, 14:31

W wielu regionach trwają jeszcze żniwa kukurydziane. Kombajny i sieczkarnie powoli już opuszczają pola, a pogoda wydaje się sprzyjać zbiorom.

Niestety, po raz kolejny docierają do nas informacje o wypadkach przy pracach polowych. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty materialne są ogromne, a samo zdarzenie wygląda przerażająco.

Pożar z eksplozją

W poniedziałkowe południe (4 października 2021r.) do Komendy Powiatowej PPS w Golubiu-Dobrzyniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny rolniczej. W czasie zbioru kukurydzy zapaliła się sieczkarnia samojezdna na polu w Mlewie (gmina Kowalewo Pomorskie), niedaleko Torunia.

Operator maszyny w porę zorientował się, co się dzieje, i zdążył opuścić kabinę, nie ponosząc obrażeń. Ogień rozszalał się do tego stopnia, że zapalił się i wybuchł zbiornik z paliwem. Eksplozję widać na nagraniu, które udostępnił TVP Bydgoszcz przejeżdżający mężczyzna. 


Internauci komentują zdarzenie, pisząc, że czarne kłęby dymu były widoczne 10 kilometrów dalej, w gminie Chełmża.

Na miejsce rozdysponowano trzy zastępy straży pożarnej, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Golubiu-Dobrzyniu oraz zastępy OSP KRSG Wielkie Rychnowo i Kowalewo Pomorskie. Po dotarciu pierwszych wozów na pole okazało się, że pożar jest już silnie rozwinięty. Strażacy w ciągu dwóch godzin opanowali sytuację, która wyglądała bardzo poważnie, podając dwa prądy gaśnicze na palącą się maszynę.

Nie udało się uratować maszyny, która doszczętnie spłonęła. Jak informuje KP PSP w Golubiu-Dobrzyniu, pożar objął tylko sieczkarnię, kukurydza na polu nie uległa zniszczeniu. Najbliższe zabudowania znajdują się około 1 km od miejsca wypadku, dlatego nikomu nie zagrazało niebezpieczeństwo.
 

Prawdopodobną przyczyną pożaru sieczkarni było zwarcie instalacji elektrycznej w maszynie. Właściciel oszacował straty na około 200 tysięcy złotych.

fot. OSP KSRG Kowalewo Pomorskie, TVP Bydgoszcz, KP PSP w Golubiu-Dobrzyniu
al na podst. KP PSP w Golubiu-DobrzyniuPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)