StoryEditor

Pożar w Bombli gasiło 14 jednostek Straży Pożarnej

Do pożaru doszło w woj. podlaskim w powiecie sokólskim w miejscowości Bombla. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków. W budynkach sąsiadujących były zwierzęta.
12.05.2022., 13:05h

Jak informuje KP PSP w Sokółce do pożaru doszło 9 maja br. w godzinach popołudniowych. Gdy jednostki przyjechały na miejsce stwierdzono, że płomienie wydobywają się ponad pokrycie dachu budynku inwentarskiego. Była to obora, w której utrzymywano bydło, z częścią gospodarczą. Na dachu znajdowały się panele fotowoltaiczne, które zakryto plandeką, żeby odciąć dopływ promieni słonecznych. Z budynku ewakuowano 24 szt. bydła, sprzęt warsztatowy, zbiorniki z olejem napędowym.

- Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 4 prądów wody w natarciu na ognisko pożaru. Podczas działań na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie elektryczne budynku. Rozłączono instalację fotowoltaiczną na wysokości rozdzielnicy AC i DC. Po lokalizacji pożaru rozpoczęto niezbędne prace rozbiórkowe północnej połaci dachowej. Sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej pogorzelisko, a także elementy instalacji fotowoltaicznej – podaje mł. bryg. Piotr Pawłowski z KP PSP Sokółka.

W akcji wzięło udział 14 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

- Wczoraj ok. 18:20 zostaliśmy wezwani do pożaru w miejscowości Bombla. Płonął budynek gospodarczy z instalacją fotowoltaiczną na dachu i istniało duże zagrożenie zajęcia się sąsiednich budynków, w których stały zwierzęta. Szczęśliwie ludzi i zwierzaki udało się ewakuować, a pożar opanować, zanim się rozprzestrzenił. W akcji brało udział 14 jednostek Straży Pożarnej, z naszej gminy oprócz nas również niezawodni OSP Korycin oraz OSP Ostra Góra – podała OSP Korycin.Oprac. dkol na podst. FB OSP Korycin/KP PSP Sokółka

Fot. OSP Korycin, OSP Ostra Góra, OSP Krukowszczyzna, OSP Janów Podlaski, KP PSP Sokółka

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:12