StoryEditor

Przytocko: na polu spłonął ciągnik wart kilkaset tys. zł

Do groźnego pożaru doszło miniony weekend w Przytocku w gminie Kępice (woj. pomorskie). Podczas prac polowych zapalił się ciągnik. Maszyna była stosunkowo nowa, więc z dymem poszło kilkaset tysięcy złotych.
14.05.2021., 08:05h
W sobotni wieczór 8 maja podczas prac polowych zapalił się ciągnik. Była podczepiona do niego maszyna polowa. Jak informuje portal gp24.pl, jako pierwsi na miejscu byli strażacy z OSP w Biesowicach. 

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpiło do gaszenia ciągnika - informują strażacy z OSP w Biesowicach. Chwilę później dołączyli do nich druhowie z jednostek OSP Kępice, OSP Przytocko, OSP Świerzenko i JRG Miastko. 

Mimo szybkiej i sprawnej akcji gaszenia ognia, ciągnik uległ całkowitemu zniszczeniu.

Dziennikarze portalu gp24.pl ustalili, że maszyna była stosunkowo nowa o wartości przekraczającej kilkaset tysięcy złotych. 


oprac. ksz, na podst. gp24.pl, OSP w Biesowicach, fot. OSP Kępice


Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 11:26