StoryEditor

Rolnika przygniótł ciągnik. Akcja ratunkowa była trudna

Do groźnego wypadku doszło w miniony poniedziałek w Wesołej, w powiecie brzozowskim na Podkarpaciu. Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik.
27.05.2020., 14:05h
W poniedziałkowy poranek policjanci zostali powiadomieni o wypadku, do którego doszło na polnej drodze w miejscowości Wesoła. Jak wstępnie ustalono, 68-letni traktorzysta, w trakcie zjazdu ze stromego wzniesienia, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W efekcie ciągnik go przygniótł. 

W akcji ratowniczej brali udział także strażacy z OSP KSRG Wesoła. Za pomocą poduszek powietrznych, pasów i wyciągarki podnieśli ciągnik i wyciągnęli spod niego mężczyznę. użyto najpierw do podniesienia wywróconego ciągnika.

Rolnik został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Brzozowie.  

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

ksz, na podst. KPP Brzozów, OSP Wesoła, fot. KPP Brzozów
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 23:40