StoryEditor

Tragedia na polu! Młody rolnik stracił rękę!

W warmińsko-mazurskim doszło do przykrego wypadku. Młody mężczyzna podczas wymiany sznurka w prasie belującej siano stracił rękę. Obecnie przebywa w szpitalu.
08.07.2020., 14:07h
Wczoraj na polu w gminie Kalinowo (woj. warmińsko-mazurskie) 39-letni mężczyzna pracował przy prasie belującej siano. Z niewyjaśnionych przyczyn stracił równowagę, co doprowadziło do wciągnięcia jego ręki przez maszynę. Niestety nie miał szczęścia… doszło do amputacji.

-  Rolnik podczas wymiany sznurka w prasie belującej siano poślizgnął się, stracił równowagę, co doprowadziło do wciągnięcia jego ręki w maszynę i do jej amputacji. Z uwagi na stan mężczyzny nie można było zbadać jego stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia, dlatego pobrano jego krew do badań - mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Młody rolnik obecnie przebywa w szpitalu w Suwałkach. Na ten moment nie wiadomo, czy mężczyzna podczas tego zdarzenia był trzeźwy, czy pod wpływem alkoholu. Trwa oczekiwanie na wyniki badań.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi, a przede wszystkim o zachowanie bezwzględnej trzeźwości. Zwłaszcza podczas takich zajęć, gdzie mamy do czynienia z dużymi i ciężkimi maszynami.

Źródło: elk.wm.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 13:59