StoryEditor

Wielkopolska: Śmiertelnie zderzenie motorowerzysty z koparką

W miniony wtorek (12.11) tuż przed godziną 17:00 w miejscowości Blinek w województwie wielkopolskim doszło do tragicznego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zderzył się tam motorower z koparką.
13.11.2019., 09:11h

Jesienna pogoda znacznie utrudnia nam jazdę, głównie przez śliską nawierzchnię, opady deszczu i wcześnie zapadający zmrok. Prawdopodobnie było i tak tym razem. Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Blinek, gmina Rakoniewice, wpłynęło do dyżurnego grodziskiej policji 12.11 tuż przed godziną 17:00. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim ustalili, że jadący motorowerem 17-letni młody mężczyzna zderzył się z koparko-ładowarką. Na podstawie zeznań udało się ustalić, że 17-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał nadjeżdżającą z naprzeciwka pojazd budowlany.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji zabezpieczyli wszystkie ślady i przesłuchali mężczyznę kierującego sprzętem budowlanym. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo wszelkich starań medyków, nie udało się uratować życia 17-latka.

Okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia są przedmiotem badań i śledztwa grodziskich funkcjonariuszy policji pod nadzorem Prokuratora rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.

dkd
fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:24