StoryEditor

Czego rolnicy oczekują od KE w zakresie Zielonego Ładu, importu z Ukrainy i hodowli zwierząt? Debata liderów w top agrar Polska

Rolnicze protesty trwają już od 2 miesięcy. Za nami trzy masowe blokady miast i dróg w całej Polsce, dwukrotny Strajk Ostrzegawczy w Warszawie oraz dwa Szczyty Rolnicze z udziałem premiera Tuska i ministrów: Siekierskiego oraz Kołodziejczaka. Skutek tych działań póki co niewielki, bo ustępstwa KE w zakresie głównych rolniczych postulatów są symboliczne i krótkoterminowe. O ocenę minionych i aktualnych wydarzeń zapytaliśmy kilku liderów rolniczych protestów w Polsce.

W debacie top agrar Polska udział wzięli rolnicy, liderzy protestów z poszczególnych województw:

  • Wiesław Gryn (woj. lubelskie)
  • Adrian Wawrzyniak (woj. dolnośląskie)
  • Stanisław Barna (woj. zachodniopomorskie)
  • Sebastian Dziamski (woj. wielkopolskie)
  • Damian Murawiec (woj.warmińsko-mazurskie)

Do udziału w debacie zaprosiliśmy także Romana Kondrów z woj. podkarpackiego, ale z przyczyn od nas niezależnych w ostatniej nie mógł wziąć udziału w naszej debacie.

Jakie najważniejsze problemy widzą rolnicy? Jakie są sposoby by je rozwiązać? Czy działania podejmowane przez rząd cokolwiek zmienią? Czy Komisja Europejska ugnie się pod naporem rolniczych protestów i zgodzi się na realizację postulatów? Jakie są perspektywy dla polskich gospodarstw rolnych w obecnej sytuacji? Te i wiele innych pytań zadawał liderom rolniczych protestów Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.

Zachęcamy do obejrzenia całej debaty!

Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 07:52