StoryEditor

Alternatywne źródła azotu – ograniczenie kosztów produkcji i wyższy plon [FILM]

Jednym z prelegentów seminarium ziemniaczanego był dr Marek Reich z firmy Chemirol. Odpowiedział na pytanie - jak ograniczyć azot, jednocześnie uzyskując znacznie wyższy plon ziemniaka?

— Panie doktorze wiadomo, że zmiany klimatu bardzo silnie wpływają na rolnictwo, jak firma Chemirol może pomóc rolnikom? — Janusz Biernacki.

Wzrost plonowania nawet o 6 ton

— Dzisiaj będę mówił o tym, jak możemy pomóc, tym bardziej w uprawie ziemniaka. Będę mówił o produkcie BlueN, który zawiera w swoim składzie bakterie Methylobacterium symbioticum i dostarcza roślinom azot. Azot z powietrza. Ekwiwalent, jaki możemy pokazać rolnikom z testów nie tylko polowych, ale i w doświadczalnictwie, to od 30 kg do nawet ponad 100 kg w zależności od uprawy. Dzisiaj będą pokazywał doświadczenia i ich wyniki prowadzone przez polskie instytucje naukowe, gdzie ograniczyliśmy od 30 do 35 kg azotu, a uzyskiwaliśmy wzrost plonowania nawet o 6 ton bulw, dobrego jakościowo handlowego surowca — dr Marek Reich.

Zobacz także: Seminarium ziemniaczane - Azot nie tylko z granuli

Produkt BlueN, który ma wesprzeć czy częściowo zastąpić działanie azotu, strategicznego składnika w działaniu plonotwórczym, jest niewątpliwym osiągnięciem.
Przy jego stosowaniu trzeba zachować pewne rygory i wymogi, co jest ważne i na co rolnicy muszą zwrócić uwagę? Zobacz nasz FILM! 

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 13:18