StoryEditor

Ziemniaki chronione przed zarazą

  Na rynku pojawi się w tym sezonie nowy środek grzybobójczy do zapobiegawczego i interwencyjnego stosowania w ochronie ziemniaka. Preparat Reboot 66 WG wprowadzi na rynek firma Agrosimex.
22.03.2016., 15:03h
Reboot 66 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie ziemniaka przed zarazą ziemniaka. Działa wgłębnie i powierzchniowo. Zawiera on 2 substancje czynne: cymoksanil (330 g/kg) i zoksamid (330 g/kg). Cymoksanil ma działanie wgłębne – hamuje wzrost grzybni oraz produkcję nowych zarodników, natomiast zoksamid – wykazuje działanie kontaktowe – zapobiega rozwojowi zoospor. Preparat Reboot 66 WG ma krótki okres karencji (7 dni), a jego stosowanie możliwe jest do 6 razy w sezonie wegetacyjnym.
Maksymalna/zalecana dawka w przypadku jednorazowego zastosowania wynosi 0,45 kg/ha. Terminy stosowania – od fazy widocznego pierwszego pędu bocznego do fazy, gdy jagody pierwszego owocostanu są dojrzałe (BBCH 21-89). Pierwszy zabieg wykonuje się  zgodnie z sygnalizacją lub zapobiegawczo, w okresie sprzyjającym rozwojowi choroby (wysoka wilgotność powietrza, częste opady, temperatura powietrza 10-18°C). Cena detaliczna netto za 1 kg preparatu Reboot wynosi 190,70 zł.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 23:01