StoryEditor

Nowoczesna obora, rozród i odchów cieląt - zapraszamy na webinarium!

Na co zwrócić uwagę przy budowie i modernizacji obory, jak poprawić wskaźniki rozrodu i zapewnić cielętom dobry start?  – na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź 10 marca podczas webinarium top agrar Polska.
18.02.2021., 13:02h
Nowoczesna obora, rozród i odchów cieląt to bardzo istotne, a może nawet najważniejsze czynniki, warunkujące rozwój każdego stada bydła i produkcji mleka w przyszłości. To właśnie nim będzie poświęcone webinarium top agrar Polska, które kierujemy do wszystkich hodowców bydła, zootechników oraz lekarzy medycyny weterynaryjnej.

  • W ramach spotkania, które odbędzie się w wersji online, Andreas Pelzer, niezależny doradca z Centrum Doświadczalnego w Haus Düsse, będzie mówił o najnowszych trendach w budowie i modernizacji obór. Na co zwrócić uwagę w kontekście organizacji produkcji i dobrostanu krów?
  • 

Interesująco zapowiada się także wystąpienie prof. Pawła Górki z UR w Krakowie, który podpowie, jak krok po kroku zorganizować żywienie cieląt i jałówek w stadzie bydła mlecznego, by docelowo cieszyć się doskonałymi wynikami produkcyjnymi krowy w laktacji.


  • Nikomu nie trzeba też przypominać, jak duże znaczenie dla ekonomiki produkcji mleka mają wskaźniki rozrodu. W ramach seminarium lek. wet. Michał Barczykowski z Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie przedstawi patenty na skuteczny rozród w każdym stadzie, a więc realizację celu, jakim jest cielę co 12–14 miesięcy.


  • Przedstawiciel patrona naszego spotkania Rafał Lipiński z firmy Lely przedstawi wizję nowoczesnego gospodarstwa mlecznego, zwracając uwagę na możliwości lepszego wykorzystania potencjału krów dzięki najnowszym osiągnięciom, m.in. w dziedzinie automatyzacji doju czy zadawania pasz.


Start 10 marca br. o godz. 10.00. Zapisy na: www.mleko.topagrar.pl
Zapraszamy!


Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 14:48