StoryEditor

Święto ziemniaka w Wielkopolsce

Już w sierpniu odbędą się II Ogólnopolskie Targi ziemniaczane. Tegoroczna edycja zawita w regionie najbardziej kojarzonym z uprawą ziemniaka, czyli do Wielkopolski.
08.07.2024., 12:52h

Organizator wydarzenia Stowarzyszenie Polski Ziemniak zaprasza w dniach 21–22 sierpnia do miejscowości Sepno w Wielkopolsce, na teren gospodarstwa Top Farms Wielkopolska. Niezaprzeczalnym atutem imprezy jest skupienie wszystkich hodowli ziemniaka obecnych na naszym rynku, krajowych i zagranicznych. Zaprezentują one w sumie aż 86 odmian wszystkich typów, czyli jadalnych, przemysłowych i skrobiowych.

Ochrona, nawożenie, międzyplony

Podczas tegorocznej edycji targów będzie można przyjrzeć się z bliska skuteczności działania 12 programów ochrony i nawożenia ziemniaka. Wspólnym mianownikiem będzie tu odmiana, na której doświadczenia są prowadzone – VR 808. Nie zabraknie miejsca na prezentację mieszanek międzyplonowych dedykowanych pod płodozmiany z ziemniakiem. Swoje rekomendacje przedstawi tu Top Farms Nasiona oraz Granum.

 

Bardzo ważnym elementem imprezy będzie pokaz maszyn do zbioru, transportu i przeładunku ziemniaka. Swoje rozwiązania zaprezentują czołowi producenci kombajnów, sadzarek, koszy i linii przyjęciowych oraz przyczep. Będą też krajowe premiery, jak np. nowy kombajn samojezdny Grimme Varitron 470 czy sadzarka Ropa.

Targi większe niż przed rokiem

Jak podkreślają organizatorzy tegoroczna powierzchnia stoisk na targach będzie większa o 30% niż przed rokiem. Świadczy to o potencjale branży ziemniaczanej i zainteresowaniu rolników uprawą ziemniaka. By jednak ta miała powodzenie trzeba do tematu podejść niezwykle profesjonalnie. Dlatego też targi będą doskonałą okazją do rozmów z przedstawicielami branży.

 

Już dziś zapisz się na to wydarzenie TUTAJ.

 

Zapraszamy serdecznie do Sepna 21 i 22 sierpnia 2024 r.

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. lipiec 2024 00:02