Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Wideo>Uprawa>

Susza i nawadnianie, czyli przygotowania do walki z pogodą w 2020 roku

Kilkaset tysięcy hektarów gruntów na Opolszczyźnie jest zmeliorowanych. Duża ich część jest jednak zdewastowana, drenaże są wyorane. Wiele innych użytków rolnych nie była meliorowana od lat. Teraz niewielka nawet powódź może poważnie zagrozić uprawom, a w czasie suszy gruntów nie można nawadniać. Opady deszczu w lutym poprawiły nawodnienie gleby w województwie opolskim. Mimo to wody brakuje, a susza się pogłębia.

Rolnicy, samorządowcy i eksperci spotkali się w siedzibie Izby Rolniczej w Opolu aby zapoznać się z sytuacją i przedstawić propozycje rozwiązań problemów w tym roku i w przyszłości. Wojewoda opolski zaproponował modyfikację protokołów suszowych i cykliczne spotkania z rolnikami w kwestii monitorowania suszy na polach.


Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)