StoryEditor

Weź udział w konkursie „Rolnik - zawód wielkiej wagi” i wygraj ładowarkę Weidemann 1390!

Oszacuj wagę ładowarki Weidemann 1390 z paletą gazet Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, wymyśl hasło promocyjne dla „top agrar Polska” i wygraj! Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia br.!
21.02.2022., 15:02h
Mimo niewielkich rozmiarów ładowarka ma bardzo dobre parametry. W podstawowym wyposażeniu silnik modelu 1390 zapewnia 25 KM. Spełnia on normę emisji spalin Stage V, a przy tym nie wymaga dodatkowego układu przetwarzania spalin. Opcjonalnie dostępny jest silnik o mocy 45 KM lub nawet 54,5 KM. Cały zespół silnika, łącznie z układem przetwarzania spalin, pochodzi z firmy Yanmar. Mniejszy silnik umożliwia pracę z prędkością maksymalną 20 km/h. W przypadku dużych silników prędkość maksymalna wynosi 20 km/h lub 30 km/h.

Hydraulika robocza ładowarki pracuje z wydajnością 42 l/min, bądź w przypadku większych silników 49 l/min lub 58,5 l/min. Nowością jest opcja hydrauliki High-Flow o wydajności 84 l/min. Rozwiązanie sprawdzi się podczas pracy z osprzętem o dużym zapotrzebowaniu na wydatek oleju np. z wirnikowym pługiem śnieżnym. Ładowarka podniesie ładunek na wysokość 3 metrów, a maksymalny jej udźwig to nieco ponad 2 tony.

Ładowarka ma sterowany elektronicznie napęd jezdny – Weidemann ecDrive, który umożliwia pracę w czterech trybach jazdy: automatyczny, eko, osprzęt, M-Drive. W trybie automatycznym ładowarka uzyskuje 100% mocy. W trybie ekonomicznym po osiągnięciu żądanej prędkości jazdy, prędkość obrotowa silnika jest redukowana do 2200 obr./min. Dwa pozostałe opcjonalne tryby jazdy są specjalnie przeznaczone do użycia osprzętu dodatkowego obsługiwanego hydraulicznie lub do optymalnego wykonania cyklu ładowania Y. Tak zwany tryb osprzętu dodatkowego umożliwia obsługę osprzętu. Pozwala to bardzo precyzyjnie ustawić prędkość co 0,10 km/h za pomocą wyświetlacza. Gwarantuje to stały posuw osprzętu dodatkowego. Tryb M-Drive jest właściwym wyborem podczas ładowania z krótkimi drogami jazdy, tak zwanych cykli ładowania Y: prędkość obrotową silnika wysokoprężnego ustawia się przy tym za pomocą gazu ręcznego, a prędkość jazdy lub ciśnienie sterujące pedałem nożnym. Eliminuje to konieczność impulsowania i wspomaga wykonywanie szybkich cykli ładowania Y.

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Maszynę można również wyposażyć w dwie osie planetarne PA 940 ze zwiększoną siłą ciągu 22,7 lub 26,4 kN, w tym blokada mechanizmu różnicowego. Standardowo ładowarka wyposażona jest w kinematykę P, opcjonalnie dostępna jest również dłuższa wersja P-kinematyki, która zwiększa wysokość podnoszenia o 20 cm. Ponadto dostępna jest również kinematyka P-Z. Ładowarka ma 100% blokadę mechanizmu różnicowego, oraz automatyczny hamulec postojowy. Maszyna wyposażona jest w złącza hydrauliczne Flate-Face. Z takimi złączami osprzęt dodatkowy można podłączyć również pod ciśnieniem, co zapewnia oszczędność czasu. Wszystkie typy złączy są montowane w ten sam sposób, dzięki czemu są dostępne w prosty sposób. 

Maszyny mają kompleksowe wyposażenie standardowe. Poza tym w zależności od zastosowania i preferencji można indywidualnie skonfigurować silnik, napęd, hydraulikę czy ogumienie. Dla ładowarki dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego.

Mimo niewielkich rozmiarów kabina ładowarki jest wygodna i przestronna. Operator ma dobrą widoczność na osprzęt dodatkowy i cały obszar roboczy. W kwestii kabiny można wybrać spośród dwóch różnych wariantów drzwi. Dostępne są jednoczęściowe, oszklone lub opcjonalnie istnieje wariant z dwuczęściowymi drzwiami, w przypadku którego górne okno można otworzyć z wentylacją szczelinową lub o 180°. Oprócz standardowych wskaźników, takich jak temperatura, napełnienie zbiornika lub godziny robocze w kabinie wyświetlane są także aktywne funkcje, na przykład włączone funkcje elektryczne pracy ciągłej 3. obwodu sterowania lub włączona blokada mechanizmu różnicowego. Odchylana kabina umożliwia łatwy dostęp do silnika, systemu hydraulicznego i układu elektrycznego.

Ładowarkę możemy wyposażyć w odpowiednie do naszych potrzeb pakiety oświetlenia. W wersji standardowej maszyna ma 3 reflektory robocze LED (2 z przodu i 1 z tyłu), każdy o mocy 1000 lumenów. Zależnie od różnych wymagań oświetlenie może być jeszcze bardziej wzmocnione dalszymi reflektorami roboczymi o mocy 2000 lumenów

Model 1390 może pociągnąć przyczepę do 3,5 t ciężaru całkowitego. Do dyspozycji stoi sprzęg automatyczny lub z głowicą kulową K50.

Zasady konkursu


Nasz konkurs trwa od 01.01.2022 do 31.08.2022 i w tym okresie czekamy na Wasze zgłoszenia. Jego zasady są bardzo proste:
  1. Odgadnij wagę ładowarki przegubowej Weidemann 1390 wraz z paletą gazet wydawanych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze (zestaw widoczny jest na zdjęciu poniżej i powyżej).
  2. Wymyśl hasło promujące czasopismo „top agrar Polska”.
  3. Wejdź na stronę www.konkurs.pwr.agro.pl i wypełnij zgłoszenie konkursowe podając swoje dane, wagę konkursowego zestawu oraz hasło promujące „top agrar Polska”.

Zasady przydzielania nagród w konkursie


Komisja Konkursowa przyzna nagrodę główną - ładowarkę Weidemann 1390 uczestnikowi, który spośród wszystkich uczestników otrzyma najwyższą liczbę punktów za najtrafniej oszacowany wynik zadania konkursowego nr 1 polegającego na odgadnięciu wagi ładowarki razem z paletą gazet oraz za zadanie konkursowe nr 2 polegające na wymyśleniu hasła promującego tytuł danego czasopisma.

Laureatem drugiej nagrody - zbiornika na olej napędowy marki Kingspan zostanie uczestnik, który spośród wszystkich uczestników konkursu, którzy ułożyli hasło konkursowe dla „top agrar Polska” uzyska od Komisji Konkursowej najwyższą ocenę za zadanie konkursowe nr 1 oraz za zadanie konkursowe nr 2.

Weryfikacja zgłoszeń nastąpi 5.09.2022 roku, kontakt z laureatami w celu potwierdzenia danych nastąpi do 6.09.2022 r, a ogłoszenie laureatów nastąpi 7.09.2022 roku. Rozdanie nagród planowane jest podczas targów Agro Show 2022 w Bednarach.

Szczegółowy regulamin konkursu możecie znaleźć TUTAJ

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU!

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. luty 2024 21:28